Súťaže

V Šuranoch sa zišla slovenská karatistická špička

26. 09. 2024

Hero image

Slovenská karatistická špička si v druhú septembrovú sobotu našla svoj prechodný domov v priestoroch Mestskej športovej haly v Šuranoch. Takmer 400 pretekárov v kategóriách mladších a starších dorastencov, juniorov a starších juniorov zápolilo o prvé body v rámci tohtoročnej edície Slovenského pohára v karate.

Medzi silnou konkurenciou sa nestratili ani šurianski karatisti z KARATE KLUBU TRIUMPH a z pomedzi 53 zúčastnených klubov obsadili veľmi pekné 12. miesto, čím opäť ukázali, že právom patria medzi to najlepšie čo slovenské karate ponúka. Svoju aktuálnu TOP formu naplno odprezentovala Sofia Fialková, ktorá jasne dominovala v kategórii kata junioriek a v kategórii staršie juniorky nestačila len na víťazku a privlastnila si strieborný stupienok. Výborný výsledok dosiahla aj Ema Smatanová, ktorá v kategórii kata dorasteniek obsadila striebornú priečku. Senja Trungelová získala bronz v kategórii kata junioriek a v kategórii starších junioriek obsadila 5. miesto. Dominika Ostrožlíková sa pri svojom debute v kategórii kata mladších dorasteniek umiestnila na 9. mieste. Darilo sa aj šurianskym odchovancom. Simon Kováč triumfoval v kategórii kumite starších juniorov do 67 kg a Samuel Spáčil získal bronzovú medailu v kata dorastencov.

Všetci zúčastnení športovci a ich realizačné tímy si organizáciu podujatia pochvaľovali, čo je najlepšou vizitkou pre organizačný tím po vedením Romana Frndu.

Ďakujeme za úspešnú a ukážkovú reprezentáciu KARATE KLUBU TRIUMPH a mesta Šurany.